יועצת זוגית – לטובת העתיד של המשפחה

יועצת זוגית

לאחר שנים רבות בהן ביליתם כרווקים חופשיים, ללא מחויבויות לגורמים חיצוניים אלא רק כלפי עצמכם – אתם מרגישים כי הגיע העת "להתבגר", לעלות שלב בחייכם ולחיות במערכת יחסים זוגית ומבוססת עם בת זוג שתתאים לכם. בין אם הגעתם למסקנה זו כי כל החברים שסביבכם כבר נמצאים בזוגיות כזו, או שהחלטתם כי אתם רוצים להתחיל ולבסס את חייכם עם חברה משותפת לחיים, לבנות משפחה ולהביא ילדים לעולם. חשוב להבין בראש ובראשונה כי זוגיות טובה היא כזו המושתתת על כבוד, הבנה, סבלנות וגם מעט התפשרות.

לחלוק חיים משותפים עם אדם אחר הם עניין גדול, במיוחד לאחר זמן רב בו הייתם רגילים לחיות בגפכם וללא מחשבה על אדם אחר שקרוב אליכם. חיי זוגיות כרוכים בהקרבה והתחשבות בבן אדם הנוסף שחי איתכם באותו הבית, ולכן כאשר הזוגיות אינה טובה בגלל ריבים ומשברים – זה משפיע באופן גורף על כל דיירי הבית והמשפחה.

בעיות בין בני זוג הן בעיה של כל המשפחה

לאחר שחייתם מספר שנים בזוגיות ממשותפת, התמסדתם עם חתונה חגיגית ואפילו הבאתם כמה ילדים לעולם. חשוב לזכור כי בכל הזמן הזה הזוגיות חייבת להמשיך להיות חלק מרכזי מחייכם המשותפים יחד. דווקא בגלל כל השינויים שעברתם יחד, הזוגיות צריכה להיות חזקה ומבוססת מתמיד. עם השנים מתנות לבן הזוג ובילויים משפחתיים מחליפים את ההתרגשות והאהבה ואז מתחילות הבעיות וכדאי לבחון יעוץ זוגי.

אך במקרים בהם והזוגיות נשכחת מעט עם כל הדברים מסביב כמו קריירה, ילדים ובילויים עם חברים ובני משפחה אחרים – הדבר עלול לגרום לבעיות בזוגיות שעלולות לגרום לריבים, וויכוחים אינסופיים וחוסר תקשורת. גם אם הבעיות הן בין ההורים או בני הזוג בבית, אלו בעיות שמשפיעות על כל המשפחה.

מדוע כדאי לפנות אל יועצת זוגית

בעיות בין בני זוג במשפחה שלא נפתרות על הצד הטוב ביותר, עלולות להוביל למצב קשה של פירוק המשפחה. אם הנכם מרגישים כי הזוגיות שלכם נמצאת במשבר, אתם חווים רגשות שליליים כלפי בן או בת הזוג ולא מצליחים להבין אחד את השני – מומלץ לפנות בהקדם אל דורית כהן מטפלת זוגית שתעזור לגשר על הפערים האלו, ותנסה למנוע את פירוק המשפחה ככל האפשר באמצעות פתרון בעיות הזוגיות שנוצרו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גני אירועים בזיכרון – גן, אולם ומה שביניהם?
כל מי שעומד לחגוג אירוע משפחתי גדול, בין אם חתונה, בר מצווה ברית או כל אירוע אחר מתלבט בשאלה הגורלית:...
קרא עוד »
מרץ 14, 2019
מכונות ארקייד מפורסמות שכל אחד מכיר
רוצים להפוך את האירוע שלכם להרבה יותר מעניין ולגרום לכל האורחים להתלהב? זה משהו שאתם יכולים לעשות...
קרא עוד »
ספט 03, 2020
הגיע הזמן להתקדם למוצרים חד פעמיים מתכלים
המושג חד פעמי הינו מושג שלא היה נפוץ בעבר ולמען האמת, גם לא הכירו אותו כלל. בעבר, השתמשו רק בכלים...
קרא עוד »
יול 18, 2021