כיורי מטבח – סיליקווארץ או נירוסטה

כיורי מטבח

הכיור במטבח הוא חלק מאוד משמעותי ומאוד מרכזי במטבח. הכיור משמש בראש ובראשונה לצורך איסוף המים אשר בהם משתמשים במהלך היום. אך מעבר לניקוז של המים בכיור משמש הכיור לעוד מטרות. בעיקר זה לשטיפת כלים או לרחיצה של דברי מזון כמו פירות או ירקות, בשרים, דגים או עופות וכן הלאה.

הדילמה היא בדרך כלל באיזה סוג של כיור לבחור. האמת היא שעד לפני שנים לא רבות לא היו כל כך הרבה סוגים של כיורים.
הכיור הכי נפוץ היה מסוג חרס והוא זה שהיה קבוע כמעט בכל מטבח וכך גם בכל חדר רחצה.
אך עם השנים, כמו כל דבר אחר, גם בתחום הזה של כיורי מטבח השתנו דברים והשתכללו כמה וכמה תחומים עד שהיום יש לנו במחר גדול ומגוון של כיורים שונים.

כיורי מבטח סיליקווארץ לעומת כיורי מטבח נירוסטה

אז בגדול אפשר לומר שהבחירה היא בין שני סוגים עיקריים של כיורים . יש את הכיורים העשויים נירוסטה ויש את הכיורים שעשויים סיליקווארץ. הכיורים על סוגיהם השונים אמורים לתת מענה הן בהתחשב בעיצוב הכללי של המטבח והן מתוך התאמה לאופי השימוש והרגלי החיים של בני הבית.

יש הבדלים גדולים מאוד בין שני הכיורים.

הן מבחינת נוחות השימוש בהם, הן מבחינת העבודה השקטה מול הכיורים הללו והן מבחינת העמידות שלהם. יש כאלה הטוענים כי כיורי הנירוסטה עשויים להיהרס ולאבד מיופיים בגלל חריצים שייווצרו בהם במהלך הזמן. כך גם יש כאלה הטוענים כי כיור סיליקווארץ הוא אמנם כיור שנשאר כמעט בלי חריצים לאורך ימים ושנים אך הרבה יותר קשה לשמור על ניקיונו ולהקפיד שלא תיווצר אבנית בחריצים ש הכיור.

לסיכום

כך או כך, לשוב לבחור בחכמה כדי ליהנות ממוצר מושלם ולבחון האם אתם מעוניינים לרכוש כיור למטבח יחיד או כיור כפול למטבח, מהם הצרכים שלכם ומה יתן לכם מענה לאורך שנים.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אביזרים להכנת פיצה

פיצה היא אחת המנות הפופולריות ביותר בעולם. זוהי ארוחה טעימה שאפשר להכין בבית. היא קל להכנה, ואתם יכולים לקבל אותה עם הרבה תוספות שונות. אם

קרא עוד »

השכרת במות לאירועים

אירועים רבים מצריכים הקמת במה שבה יופיעו אמנים, זמרים, להקות או אנשים יישאו נאומים, יקיימו טקסים ועוד. הקמת הבמות לאירועים תיעשה על ידי חברה חיצונית

קרא עוד »