מאגרי תמונות – המדריך למשתמשים חדשים

בנק תמונות

בהתאם לחוק, עשיית שימוש מסחרית בתמונות שקיימת עליהן זכויות יוצרים לא לגאלית. הווה אומר – שהנכם אין עשויים ליטול כל תמונה בה אוותה הנפש שלכם ולהשתמש בה עבור שיווק ועבור פרסום של החברה שלכם. הנכם למעשה עשויים להקפיד על שימוש בתמונות שקניתם את הזכות להשתמש בהן בעד תשלום כל שהוא או לחלופין לעשות שימוש במאגרי תמונות ללא עלות, דהיינו – תמונות שהורדו אותן מאתרים ספציפיים לתמונות בלי כסף עבור דרישות מסחריות.  הצ'אנס שמישהו יתבע אתכם על הפרת זכויות יוצרים הינו מזערי, אמת ויציב, אבל בכל אופן כדאי כל הזמן לפעול בהתאם החוק ואנו רוצים להסביר לכם כי עסקינן הודות עבירה פלילית וכי הקנס בגינה עשוי להגיע אף למיליוני דולרים, תלוי בתמונה שלקחתם ואת הזכויות של מי הפרתם בזאת.  הבלבול שנובע משימוש בבנק תמונות של בעלי חברות, אשר מרבים לפרסם את עצמם, בפרט לפרסום בכל ההיבט של פרסום ברשת הפייסבוק הינו רב, ולהלן כמה נקודות משמעותיות למחשבה בטרם תעשו משהו שאין דרך חזרה ממנו, כלהלן – 

  • כאשר הנכם מפרסמים פוסט על גבי הקיר האישי שלכם, אין עסקינן הודות שימוש מסחרי, ובשל כך הנכם עשויים להעלות בו כל תמונה אשר חשקה הנפש שלכם ואין זה משנה מהיכן לקחתם אותה.
  • פוסט שמפורסמים בעמוד העסקי מצוי בהגדרת שימוש מסחרי, מכיוון שכך התמונה עשויה להיות לגלית לשימוש, כפי שהבהרנו לכם בתחילת המאמר.
  • תיתנו את הדעה שלכם לכך כי תמונה שלקוחה ממנוע החיפוש גוגל הינה תמונה לא חוקית עבור עשיית שימוש מסחרי. המון בעלי חברות שוגים בהבנתם שבמידה והינם איתרו את התמונה בגוגל, הינם עשויים להשתמש בה. טועים ובקנה מידה רב ביותר.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור קייטרינג בשרי?
אחת המשימות המורכבות בהפקת אירוע, הוא בחירת קייטרינג. שוק הקייטרינגים הבשריים רווי בחברות רבות...
קרא עוד »
אפר 13, 2021
מהו טיפול קוגניטיבי התנהגותי?
טיפול קוגניטיבי התנהגותי הנקרא גם Cognitive Behavioral Therapy ובקיצור CBT הינו טיפול ממשפחת הטיפולים...
קרא עוד »
פבר 13, 2022
מתכננים הרמת כוסית לראש השנה? מה לא לשכוח להזמין
ראש השנה הוא מועד בו אנחנו תמיד עורכים אירוע הרמת כוסית במקום העבודה. אנחנו מכנסים את כל העובדים, בין...
קרא עוד »
ספט 24, 2018