אימוני כושר לנשים – מה חשוב לדעת?

נשים נוטות לחוות כאבי שרירים ופציעות יותר מאשר גברים, כאשר הסיכון לפציעה עולה עם הגיל, עצימות ונפח האימון. חשוב שנשים יידעו שאימוני כוח הם לא רק בניית שרירים והתגברות. מדובר גם בחיזוק רקמת החיבור וצפיפות העצם. נשים צריכות להתמקד בתרגילים בעלי השפעה נמוכה כמו יוגה, פילאטיס, הליכה, שחייה, רכיבה על אופניים וכן אימוני כוח לכל הגוף. קבלו טיפים לחיים בריאים.

מה חשוב לדעת על אימוני כושר לנשים?

זו שאלה ששואלים נשים רבות שמחפשות מידע כיצד לבנות את הכושר שלהן ואת הגוף שלהן. מאמר זה יספק קצת מידע על מה שחשוב לדעת כשמדובר באימוני כושר לנשים.

הדבר הראשון שאתה צריך להבין הוא את ההבדלים בסוגי הגוף בין גברים לנשים. יהיה לך קל יותר להבין את התרגילים המתאימים למבנה הגוף שלך. לדוגמה, אם יש לך אישה עם גוף עגול יותר, היא תרוויח מביצוע יותר תרגילי אירובי מאשר תרגילי הרמת משקולות. דוגמה נוספת תהיה אם יש לך אישה בעלת מבנה שרירי יותר, היא תרוויח מביצוע תרגילי הרמת משקולות על פני שגרת אימונים אירוביים.

סוגים שונים של אימוני כושר לנשים:

ישנם גם סוגים שונים של אימוני כושר לנשים שיכולים לעזור עם חלקים שונים של מטרות הכושר הגופני שלך כגון בניית שרירים, ירידה במשקל או הגדלת רמות הסיבולת. קרדיו של שעה אחת ריצה, הליכה, חתירה 30 דקות עוצמה בינונית שחייה, רכיבה על אופניים (פנימי או חיצוני), מאמן אליפטי 15 דקות רכיבה על אופניים וריצה בעצימות גבוהה, סקי שטח 30 דקות שחייה בעצימות נמוכה, חתירה, רכיבה על אופניים (מקורה) 8 שעות רצופות הליכה 1 שעה ריצה אירובית ורכיבה על אופניים בעצימות בינונית ועוד. הדרך הטובה ביותר להתאמן היא קודם כל לעשות תוכנית אישית מסודרת עם מאמן אישי.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם