מצבה מאבן אחת – מצבה מונולית

מצבה היא אנדרטה לזכר הנפטר. לרוב מדובר באבן המונחת על גבי הקבר ומהווה היבט חשוב בטקס הלוויה. סדר הנחת המצבות על גבי הקבר חשוב שכן הוא מסמל כיצד אנשים מתו, מה היו משאלותיהם האחרונות ומי צריך להיקבר איתם. מצבות עשויות בדרך כלל מאבן וכוללות לעתים גם שיש וחומרי גלם נוספים. ישנה גם מצבה מוניליטית.

מהי מצבה מונוליטית?

מצבה מונוליטית היא מצבה מאבן אחת. זהו סוג של אנדרטה המורכבת מאבן אחת בודדת, שבדרך כלל מוצבת בראש הקבר. האבן הונחה עליה כך שהיא תיראה מכל מרחק לכל פרק זמן. מצבות מונוליטיות עשויות לרוב מגרניט, שיש או אבן חול ומכיוון שהאבן מונחת על קבר, היא לא תתפורר עם הזמן. 

בחירת מצבה לנפטר:

הזמנת מצבה לנפטר היא חלק חשוב בכל הלוויה. חשוב לבחור אחד מתאים. אחד פשוט, אלגנטי ומכובד יוערך על ידי המשפחה והקרובים. מצד שני, אם אתה רוצה לוודא שהבחירה שלך לא תתעלם אז אתה צריך לחשוב על זה מנקודת מבט ארוכה יותר. 

הפרמטרים שנרצה לקחת בחשבון בבחירת המצבה:

כולנו רוצים להיזכר על ידי אהובינו. יש הרבה דרכים לעשות זאת, אבל כשזה מגיע למתים, אנחנו לא רוצים להפריע להם. אז למה לא לדאוג שיתייחסו אליהם בצורה מכובדת? עלינו ליצור מצבה שתשמש תזכורת לחייהם ולזמנים הטובים שהיו איתנו. חלק זה עוסק בתהליך בחירת מצבה מתאימה לנפטר. הבחירה צריכה להיעשות בהתחשב בגורמים כמו: סוג האבן, שילוב של אלמנטים וחומרי שלם שונים, מה יהיה כתוב על המצבה, צבע הכתב והמצבה, שילוב של אלמנטים מיוחדים נוספים ועוד.

לסיכום; מצבות הן החלקים החיוניים של טקס הלוויה. אומרים שהם חשובים באותה מידה כמו הארון, אשר צפוי להיות ממוקם בבית הקברות שבו האדם נח לאחר מותו. הטכנולוגיה המודרנית אפשרה לאנשים לבחור את עיצוב המצבה המועדף עליהם ולהפוך אותו לזמין בפלטפורמות שונות. הבחירה היא שלך, וחשוב למצוא את הטוב ביותר עבור המשפחה והקרובים שלך. למידע נוסף אודות מצבה מסלע

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ציור וריקוד – התחביבים המושלמים
ריקוד הוא פעילות נצחית ומשמחת שאנשים בכל הגילאים יכולים ליהנות ממנה. בין אם אתה ילד, נער, מבוגר או...
קרא עוד »
מאי 15, 2023
איפה הכי שווה לעשות טיפוס הרים?
מחפשים הרפתקה אתגרית? רוצים לצאת לטיול מהנה ולטפס על הרים? תחום הטיפוס הוא תחום פורח שמציע לנו שפע של...
קרא עוד »
דצמ 19, 2018
תיירות נבונה – מה זה אומר?
היום בניגוד לעבר, אנחנו יכולים לייצר תהליך נכון, יעיל וזול, בכל מה שקשור לטיולים בחו"ל. בין אם אנחנו...
קרא עוד »
יול 27, 2021