משחקי דידקטיקה מומלצים לגן

האם יש תרופה לאוטיזם?

בגילאי הגן צוות הגן עומל בצורה ישירה על חינוך ולימוד הילדים את כל מה שחשוב כי יהיה קיים אצלם בתור בסיס. חלק מכל זה גם כולל יצירה של עמדות שבהם הם יכולים לשחק האחד עם השני, ועמדות שבהן הם יכולים לשחק באופן לבד ועצמאי. בכל גן קיימים מבחר של משחקים דידקטיים לגן, וכאן הבאנו רשימה קטנה של כל אותם המשחקים אשר יהיו מאוד חינוכיים בכל גן, וביחוד עבור גן יהודי דתי.

מונופול 

אין כמו משחק של מונופול שבו ילדים לומדים כיצד לבצע מהלכים פיננסיים חכמים, עם מקום להפסדים ומקום לרווחים. ממש כפי שקורה בחיים האמיתיים. כל הורה מעוניין כי הילד שלו יכיר את כל מושגי הדת באופן יעיל, וכאן המשחק הזה כולל את כל מה שמכירים רק עם משחק קופסא שבו משולבים אלמנטים מעולם הדת היהודי שאותם רוכשים הילדים בצורה של משחק חוויתי המותאם לקהל הדתי.

פזלי

פאזל הוא למעשה מבחר של חלקים שאותם צריכים להרכיב יחדיו עם ההבנה איזה חלק לאיזה חלק אחר מתאים, אם על ידי צפייה בתמונה ואם על ידי צפייה במגרעת שקיימת באותו החלק שצריכים להשלים. אחד מן המשחקים היותר מומלצים עבור ילדי גן, אשר לומדים להרכיב את השלם במשחק שמצריך סבלנות רבה בשילוב עם מוטוריקה עדינה.

ספר מנגן

בגילאי הגן מאוד ידוע כי מלמדים במידה רבה דרך שירה וצלילים. באופן הזה ילדים לומדים להכיר כל מיני ניגונים מאוד מוכרים וחשובים, כאלה שמנחילים את ערכי הדת ואת הערכים שחשוב למקד כבר בגילאים צעירים בצורה מהנה לילדים. ספר מנגן הוא כזה שבו יש לחצנים נוחים לאצבעות של ילדים קטנים לצד כל מיני ניגונים עם דפים קשיחים שיחזיקו מעמד להרבה מאוד שנים. בשלב מאוחר הם אף יוכלו לקרוא בספר הזה אשר מגיע עם ניקוד מלא לשלבי קריאה ראשונים.

קראו גם על ספרי צדיקים לילדים.

משחק רביעיות

משחקים מן הסוג הזה מעודדים את יכולת המשחק בקבוצה. ניתן לשחק במשחקים הללו בקבוצה של שניים או יותר ילדים, ועל ידי המשחק הזה גם להכיר מושגים שנמצאים ומחולקים לקבוצות וגם להבין את החשיבות של משחק לפי תור ולפי החוקים של המשחק.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מוצאים חנות קורקינטים מקצועית ואמינה? 3 טיפים
איך מוצאים חנות קורקינטים מקצועית ואמינה? 3 טיפים | כדי למצוא את חנות הקורקינטים המקצועית ביותר...
קרא עוד »
יול 20, 2020
דרושים מלצרים, מתאים – אבל האם עדיין חיים רק על טיפים?
צעירים רבים מתחילים את דרכם בשוק העבודה בתחום המלצרות. גם אם הם חולמים על תואר ברפואה או בכלל הולכים...
קרא עוד »
ינו 28, 2019
5 מתנות מיוחדות ליום האהבה
יום האהבה מתקרב ומגיע, ואותו מלווים גם תכנונים אודות הדרך בה תפתיעו את האהובים שלכם עם מתנה כיפית, או...
קרא עוד »
יול 16, 2019