פסי האטה – בטיחותיים או מסוכנים

פסי האטה - בטיחותיים או מסוכנים

כאשר אתם נוסעים עם הרכב באזורים עירוניים או בכבישים פתוחים בהם קיימת סכנה שתנועו במהירות גבוהה מידי על פי רוב יש פסי האטה. בעזרת פסי האטה אלה אתם לא מצליחים לפתח מהירות בשל העובדה כי על מנת לעבור את פסי ההאטה מבלי להרוס את הרכב שלכם תאלצו להאט עד מהירות נמוכה במיוחד. לכן, השימוש בפסי ההאטה הוא על פי רוב במטרה לוודא שהרכבים החולפים באזור ינועו במהירות מוגבלת בלבד. 

הגורמים להצבת פסי האטה

הגורמים להצבת פסי האטה הם על פי רוב סכנה להולכי רגל כאשר אין שדה ראיה טוב מספיק לכביש, מקומות בהם יש לא מעט ילדים קטנים אשר עלולים להתפרץ לכביש ללא התראה מוקדמת, כמו: בסמיכות לבתי ספר או גני ילדים, בכניסות או יציאות מחניונים במטרה לוודא שתיכנסו במהירות הנכונה למקום קטן וצר ועוד. על כן במידה ופסי ההאטה מונחים כראוי במקום בהם ניתן לראותם טרם ההגעה אליהם, הם ללא כל צל של ספק מסייעים לשמירה על רמת בטיחות גבוהה הרבה יותר הן לציבור הנהגים והן לציבור הולכי הרגל.

פסי האטה גבוהים מידי עלולים להוות סכנה

עם זאת, שרפים מוצרי בטיחות מבהירים כי חשוב לדעת כי כיום ישנם לא מעט פסי האטה גבוהים מידי אשר עלולים לפגוע ברכב שלכם. במידה ופסי ההאטה יהיה גבוהים מידי הם עלולים להוות סכנה של ממש לכלל ציבור הנהגים וכן לרכב שלהם. פעמים רבות שפסי האטה שאינם בגובה המתאים גורמים לפגיעה של רכבים נמוכים. רכבים נמוכים אשר יעלו על פסי האטה גבוהים ילולים לשפשף את כל תחתית הרכב שלהם ולכן קיימת חשיבות רבה לפסי האטה לא גבוהים מידי במטרה למנוע פגיעה ברכבים אך גם לא נמוכים מידי במטרה שיצליחו לספק את תפקידם ולגרום לציבור הנהגים להאט את מהירות הנסיעה.

פסי האטה מודגשים!

נוסף על כך במידה ופסי ההאטה ממוקמים באזור בו קשה לראותם, הם עלולים להיות מסוכנים במיוחד. במידה ופסי ההאטה ימוקמו בכביש פתוח ללא הדגשתם על הכביש הם עלולים לגרום לנהגים רבים לעלות עליהם במהירות ולמצוא את עצמן מאבדים שליטה על הרכב.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי תאונת תלמידים ולמי פונים?
תאונת תלמידים יכולה לקרות בבית הספר כל יום וגם בטיולים בטבע בפרט כשמדובר בטיול אקסטרים. ילדים מטבעם...
קרא עוד »
אוג 08, 2021
לקראת הגשמים – הצטיידו בכיסוי לריהוט גן!
אתם מתים על הגינה שלכם! איך שעיצבתם אותה, הרהיטים שבחרתם לה וכמובן, המנגל שעומד בצד ומחכה לקיץ הבא...
קרא עוד »
נוב 29, 2020
מדריך לתכנון מטבח גן פרקטי
מעוניינים לשדרג את הגינה או את המרפסת? אם כבר, אז כבר! אתם חייבים לעצמכם את הטוב ביותר – מטבח חיצוני...
קרא עוד »
פבר 06, 2020