פסי האטה – בטיחותיים או מסוכנים

פסי האטה - בטיחותיים או מסוכנים

כאשר אתם נוסעים עם הרכב באזורים עירוניים או בכבישים פתוחים בהם קיימת סכנה שתנועו במהירות גבוהה מידי על פי רוב יש פסי האטה. בעזרת פסי האטה אלה אתם לא מצליחים לפתח מהירות בשל העובדה כי על מנת לעבור את פסי ההאטה מבלי להרוס את הרכב שלכם תאלצו להאט עד מהירות נמוכה במיוחד. לכן, השימוש בפסי ההאטה הוא על פי רוב במטרה לוודא שהרכבים החולפים באזור ינועו במהירות מוגבלת בלבד. 

הגורמים להצבת פסי האטה

הגורמים להצבת פסי האטה הם על פי רוב סכנה להולכי רגל כאשר אין שדה ראיה טוב מספיק לכביש, מקומות בהם יש לא מעט ילדים קטנים אשר עלולים להתפרץ לכביש ללא התראה מוקדמת, כמו: בסמיכות לבתי ספר או גני ילדים, בכניסות או יציאות מחניונים במטרה לוודא שתיכנסו במהירות הנכונה למקום קטן וצר ועוד. על כן במידה ופסי ההאטה מונחים כראוי במקום בהם ניתן לראותם טרם ההגעה אליהם, הם ללא כל צל של ספק מסייעים לשמירה על רמת בטיחות גבוהה הרבה יותר הן לציבור הנהגים והן לציבור הולכי הרגל.

פסי האטה גבוהים מידי עלולים להוות סכנה

עם זאת, שרפים מוצרי בטיחות מבהירים כי חשוב לדעת כי כיום ישנם לא מעט פסי האטה גבוהים מידי אשר עלולים לפגוע ברכב שלכם. במידה ופסי ההאטה יהיה גבוהים מידי הם עלולים להוות סכנה של ממש לכלל ציבור הנהגים וכן לרכב שלהם. פעמים רבות שפסי האטה שאינם בגובה המתאים גורמים לפגיעה של רכבים נמוכים. רכבים נמוכים אשר יעלו על פסי האטה גבוהים ילולים לשפשף את כל תחתית הרכב שלהם ולכן קיימת חשיבות רבה לפסי האטה לא גבוהים מידי במטרה למנוע פגיעה ברכבים אך גם לא נמוכים מידי במטרה שיצליחו לספק את תפקידם ולגרום לציבור הנהגים להאט את מהירות הנסיעה.

פסי האטה מודגשים!

נוסף על כך במידה ופסי ההאטה ממוקמים באזור בו קשה לראותם, הם עלולים להיות מסוכנים במיוחד. במידה ופסי ההאטה ימוקמו בכביש פתוח ללא הדגשתם על הכביש הם עלולים לגרום לנהגים רבים לעלות עליהם במהירות ולמצוא את עצמן מאבדים שליטה על הרכב.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תאורה למסיבות ואירועים

תאורה טובה יכולה להפוך את המסיבה למהנה יותר. הנה כמה טיפים להפיק את המיטב מהמסיבה שלך: דרך מצוינת להפוך את האירוע שלכם לבלתי נשכח יותר

קרא עוד »