5 דברים שלא ידעתם על האיחוד האירופאי

איחוד האירופאי

ההתארגנות הבין לאומית הכי גדולה ומשפיעה שקיימת כיום בעולם היא ההתארגנות של האיחוד האירופי. כתוצאה מלקחים של מלחמות העולם בחרו מעצמות אירופה להתאחד תחת קורת גג אחת ובה בעת לשמר את הייחודיות של כל אחת מן החברות באיחוד. כיום זה הוא כוח שלא ניתן להתעלם ממנו, ויש רבים מאוד מאזרחי העולם ששואפים להיות אזרחי האיחוד האירופאי. אבל, גם אם אתם ממש רוצים לסלול את הדרך לשם, חשוב שתכירו את המבנה הבסיסי של האיחוד ואיך הוא מתפקד ברבדים שונים.

חמישה דברים שחשוב לדעת על האיחוד האירופי

הייחודיות של האיחוד האירופאי מתבססת על אלמנטים כמו:

  1. זהו איחוד המדינות המשפיע ביותר בעולם. בניגוד לארה"ב כל מדינה באיחוד היא עצמאית ולה חוקים ותקנות שונות, אין שלטון פדרלי אלא נציגות לכל המדינות יחדיו. כמו כן, רוב המדינות משתמשות במטבע האירו.
  2. ישנם קשרי מסחר חזקים מאוד בין מדינות האיחוד. באיחוד האירופאי יש רצון לעודד כלכלה ומסחר ולכן אין הגבלות על תנועה של סחורה או העברה של חומרי גלם בין המדינות החברות באיחוד.
  3. תושבי האיחוד האירופאי זכאים למגוון רחב של הטבות (מיסוי, בריאות או השכלה גבוהה למשל), רק מעצם היותם אזרחי האיחוד.
  4. ישנה אפשרות להשתמש באזרחות כדי לבסס קשרים עסקיים בקלות, הן בתוך שטחי האיחוד האירופי והן במדינות מובילות בעולם, למשל בארה"ב.
  5. לאיחוד האירופאי תנאי קבלה מדויקים ולכן לא כל אדם יכול להיות אזרח האיחוד. נדרשת עבודה מסודרת, בהתאם למדינה בה אתם רוצים לקבל את האזרחות, ותהליך שיכול לקחת זמן.

מתקבלים בזרועות פתוחות ובונים עתיד באירופה

ככל ואתם רוצים לבסס את עתיד המשפחה שלכם באחת ממדינות אירופה, הצורך להתקבל לאיחוד האירופאי הולך והופך ברור יותר. ישנן סיבות רבות שבגינן אתם יכולים להתקבל לאיחוד. אבל אם חשוב לכם לשמור על תהליך עבודה מאורגן ולהבטיח שברמה המשפטית והבירוקרטית אתם מכוסים, אל תחששו לפנות לעזרתו של עורך דין מומחה בתחום ההגירה. הוא כבר יוכל לתת לכם את הבסיס ליציאה לדרך וללוות אתכם עד להצלחה המיוחלת.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קופה רושמת – איזו קופה רושמת מתאימה לעסק?
כל עסק חייב לנהל את המכירות בצורה מסודרת. השיטה הטובה ביותר היא באמצעות קופה רושמת המותאמת לצרכיו....
קרא עוד »
אוק 11, 2021
איטום קיר חיצוני – חומרי איטום שבטוח יעשו את העבודה
כולנו יודעים שאיטום איכותי הוא איטום שמעניק איכות חיים, מאפשר ליהנות ממבנה שמור יותר, יבש יותר וכזה...
קרא עוד »
פבר 22, 2022
יאכטות יוקרה – ככה נהנים מפינוק אמיתי
הרבה מאוד אנשים חולמים, ובצדק, על הרגע בו הם יוכלו לעלות על יאכטה מפוארת, יוקרתית, ולטייל איתה אל יעדים...
קרא עוד »
מאי 20, 2022