5 דברים שלא ידעתם על האיחוד האירופאי

איחוד האירופאי

ההתארגנות הבין לאומית הכי גדולה ומשפיעה שקיימת כיום בעולם היא ההתארגנות של האיחוד האירופי. כתוצאה מלקחים של מלחמות העולם בחרו מעצמות אירופה להתאחד תחת קורת גג אחת ובה בעת לשמר את הייחודיות של כל אחת מן החברות באיחוד. כיום זה הוא כוח שלא ניתן להתעלם ממנו, ויש רבים מאוד מאזרחי העולם ששואפים להיות אזרחי האיחוד האירופאי. אבל, גם אם אתם ממש רוצים לסלול את הדרך לשם, חשוב שתכירו את המבנה הבסיסי של האיחוד ואיך הוא מתפקד ברבדים שונים.

חמישה דברים שחשוב לדעת על האיחוד האירופי

הייחודיות של האיחוד האירופאי מתבססת על אלמנטים כמו:

  1. זהו איחוד המדינות המשפיע ביותר בעולם. בניגוד לארה"ב כל מדינה באיחוד היא עצמאית ולה חוקים ותקנות שונות, אין שלטון פדרלי אלא נציגות לכל המדינות יחדיו. כמו כן, רוב המדינות משתמשות במטבע האירו.
  2. ישנם קשרי מסחר חזקים מאוד בין מדינות האיחוד. באיחוד האירופאי יש רצון לעודד כלכלה ומסחר ולכן אין הגבלות על תנועה של סחורה או העברה של חומרי גלם בין המדינות החברות באיחוד.
  3. תושבי האיחוד האירופאי זכאים למגוון רחב של הטבות (מיסוי, בריאות או השכלה גבוהה למשל), רק מעצם היותם אזרחי האיחוד.
  4. ישנה אפשרות להשתמש באזרחות כדי לבסס קשרים עסקיים בקלות, הן בתוך שטחי האיחוד האירופי והן במדינות מובילות בעולם, למשל בארה"ב.
  5. לאיחוד האירופאי תנאי קבלה מדויקים ולכן לא כל אדם יכול להיות אזרח האיחוד. נדרשת עבודה מסודרת, בהתאם למדינה בה אתם רוצים לקבל את האזרחות, ותהליך שיכול לקחת זמן.

מתקבלים בזרועות פתוחות ובונים עתיד באירופה

ככל ואתם רוצים לבסס את עתיד המשפחה שלכם באחת ממדינות אירופה, הצורך להתקבל לאיחוד האירופאי הולך והופך ברור יותר. ישנן סיבות רבות שבגינן אתם יכולים להתקבל לאיחוד. אבל אם חשוב לכם לשמור על תהליך עבודה מאורגן ולהבטיח שברמה המשפטית והבירוקרטית אתם מכוסים, אל תחששו לפנות לעזרתו של עורך דין מומחה בתחום ההגירה. הוא כבר יוכל לתת לכם את הבסיס ליציאה לדרך וללוות אתכם עד להצלחה המיוחלת.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ללמוד תקשורת חזותית

למי מתאים ללמוד תקשורת חזותית

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, המעוניינים ללמוד את התחום של תקשורת חזותית. מדובר על תחום שרק הולך ומתפתח, היות ובזכות ההתפתחות של האינטרנט, ישנו

קרא עוד »

למי לא מתאים לרכב על אופניים

היום ניתן לראות יותר ויותר רוכבי אופניים, הממלאים את שבילי וכבישי הארץ. מדובר על אנשים שמעוניינים לשפר את איכות החיים שלהם, באמצעות ענף ספורט נוח

קרא עוד »
תא צילום לאירועים

מה זה תא צילום לאירועים

אחת האטרקציות הפופולאריות ביותר כיום לאירועים, בין אם מדובר באירועים גדולים או קטנים, פרטיים או עסקיים וכן אירועים אחרים, הוא תא צילום. הרבה מאוד אנשים

קרא עוד »