ההיסטוריה של מטבעות דיגיטאליים

ההיסטוריה של מטבעות דיגיטאליים

ביטקוין שהוא המטבע הדיגיטלי הראשון הוא מטבע מבוזר אשר נשען על טכנולוגיית הבלוקצ'יין.

מהו בלוקצ'יין 

מדובר במאגר מידע אשר מנוהל כמו שרשרת אספקה אשר בה כל טבעת קשורה לטבעת הקודמת ולטבעת הבאה. שרשרת זו היא תוכנה ייחודית אשר מצויה בהרבה מאד מחשבים ובאופן אוטומטי היא מסונכרנת ומתעדכנת בכל הנתונים לאורך כל הזמן.

מי שמחזיק במטבעות הללו באופן וירטואלי, הוא הבעלים של השרשרת אשר קיימת על מחשבו האישי עקב כך ,המחשב הוא זה אשר מתחזק באופן שוטף את השרשרת הספציפית.

המראה של הבלוקצ'ין אשר רואים ברחבי העולם כולו הוא אחיד ולכן מדובר במערכת אמינה ללא כל צורך בגישור של גורם נוסף.

קריפטוגרפיה 

לצורך השימוש במטבעות דיגיטאליים נוצר צורך בהצפנת מידע מתמטי. הקישור בין הטבעות הוא סופי ומוחלט ואין כל אפשרות לבצע שינוי כלשהו בהן. אם יהיה ניסיון לפרוץ את הנתונים או לחדור למערכת, הקשר המתמטי יזהה את המקרה החריג ויתגונן על ידי שינוי של קשר זה. עם ביצוע פעולה זו גם המערך הממוחשב יאכוף את חוקיה לאור השינוי מול התוכנה והטבעות יסרבו לבצע כל שינוי מהמהלך הבסיסי שנקבע בתחילת הדרך.

פריצת הדרך של המטבעות הדיגיטאליים

בתחילת הדרך של המטבעות הדיגיטאליים, הציבור לא ידע אם מדובר בגימיק או במטבעות בעלי ערך כמו כאן אשר אפשר יהיה לסחור באמצעותם בעתיד.

הדעות בקרב הגורמים העוסקים במטבעות בכל העולם היו חלוקות, חלקם מאד האמין בצמיחתו של ענף המטבעות הדיגיטאליים ואילו אחרים גרסו כי מדובר בהליך זמני אשר לא יישאר זמן רב בכלכלה העולמית.

בשלב הנוכחי מצבם של המטבעות הדיגיטאליים הוא טוב יותר מאשר בתקופה שבה הופיעו לראשונה לפני כמה שנים, עם זאת הם מושפעים מהתנודות העולמיות אשר כוללות השלכות של משברים פיננסים ובריאותיים חובקי עולם.

מטבעות דיגיטאליים חדשים

הביטקוין היה המטבע הדיגיטאלי הראשון בעולם ולאורכם של כמה שנים, הוא היה היחיד ולא היו לו מתחרים, קראו עוד אתר ביטס אוף גולד. לא מכבר החלו להגיח גם מטבעות דיגיטאליים נוספים אשר מנסים להתברג גם הם לכלכלה העולמית כמטבעות בעלי ערך.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

בר אקטיבי לאירועים פרטיים

בר אקטיבי הוא אחת האטרקציות המוצלחות ביותר באירועים פרטיים, אשר מגיעים אליהם חברים ובני משפחה רבים.   בר אקטיבי לאירועים פרטיים מוזמנים אשר מגיעים לאירועים

קרא עוד »