השיטות לאיטום רעפים – כיצד נכון לאטום גג רעפים

חומר איטום גגות רעפים

אחת הבעיות המשמעותיות ביותר שאנחנו נאלצים להתמודד איתן במבנה המגורים או העסקי, בוודאי אם מדובר במבנים ישנים, זו נזילה מהגג. מדובר על מקרים שכיחים, אשר נובעים מהעובדה שהמבנה איננו אטום כמו שצריך. במקרה כזה, בחורף אנחנו צפויים להתמודד עם חדירה של מי גשם אל תוך המבנה, בקיץ אנחנו צפויים להתמודד עם כניסה של חום פנימה. 

בין היתר, מי שמתמודד עם בעיות אלה הוא מי שמשתמש במבנה עם גג רעפים,עיניין אשר מצריך חומר ייחודי לאיטום גגות רעפים . אומנם כיום פחות נהוג לבנות מבנים עם רעפים (באופן יחסי, מדובר על כמות נמוכה אל מול בנייה של גגות מסוגים אחרים), וכן אפשר למצוא רעפים הרבה יותר איכותיים מאשר בעבר, ובכל זאת, לא מעט מבנים, בוודאי מבנים ישנים, סובלים מתופעה של גג לא אטום, מה שמוביל, כאמור, לחדירה של מי גשמים ואלמנטים אחרים. 

לפני שאנחנו נציג את השיטות לאיטום גג רעפים, צריך להבין בקצרה למה זה קורה. הסיבה היא לא רק שהגג עצמו איננו אטום, אלא גם הרעפים עצמם, כולל רעפים חזקים, כאלה שעשויים מאבן, חרס, נשחקים עם הזמן, נסדקים ואף עלולים להישבר. זה כמובן יוצר פתח למצב בו אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם חדירה של מי גשמים אל תוך המבנה. 

מה הן שיטות האיטום הטובות ביותר 

קיימות שתי שיטות איטום שנחשבות פופולאריות ומומלצות במקרים של גג רעפים.

שיטה אחת היא יריעות ביטומניות. מדובר על יריעות שפורסים על הגג, מתחת לרעפים, הן למעשה עוטפות אותו. מדובר על שיטה מאוד פשוטה, מאוד נוחה וכן כזו שיכולה להחזיק מעמד זמן רב. 

שיטת שנייה היא שימוש בחומרים אקריליים או פולימריים. מדובר על חומרי איטום ייחודים, דבקים שיכולים לתקן סדקים ברעפים עצמם ולאטום את הגג בצורה אפקטיבית. עם זאת, צריך לומר שמדובר בשיטת איטום לטווח הקצר, בוודאי ביחס ליריעות עליהן דיברנו קודם לכן. 

היתרון של חומרים אלה, מדובר בשיטת עבודה מאוד פשוטה, זמינה וזולה. לכן הרבה אנשים בוחרים להשתמש בה ולחזור על שימוש בחומרים אלה שוב ושוב. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חול לחתולים – כל מה שצריך לדעת
החתול שלכם גר בתוך הבית? אם כן, אסור לכם לדלג על המאמר הזה ואתם חייבים לקרוא אותו מהתחלה ועד הסוף. מה זה...
קרא עוד »
דצמ 15, 2021
איך להפיק חתונה שנראית מיליון דולר?
תעשיית החתונות היא ענף גדול. זה כולל הכל מהתכנון ועד לאירוע בפועל. גם תעשיית החתונות מאוד תחרותית...
קרא עוד »
אוג 17, 2022
טיפול במשבר זהות – איך עושים את זה לבד?
הרבה אנשים מוצאים את עצמם מגיעים לגיל בו הם מתחילים לתהות ולחשוב מי הם, למה הם נמצאים במקום בו הם...
קרא עוד »
ספט 01, 2020