מיניבוס הוא רכב תחבורה ציבורית המכיל יותר מ-12 אנשים. הוא משמש בדרך כלל לנסיעות ארוכות יותר ועשויים להכיל מושבים לילדים, למשתמשים בכיסא גלגלים ולנוסעים עם מוגבלויות. בדרך כלל משתמשים במיניבוסים בערים ובעיירות, אך ניתן למצוא אותם גם בנתיבים כפריים כאשר הם אינם מסוגלים להכיל אוטובוסים גדולים יותר. למיניבוסים יש לרוב תא נהג בקדמת האוטובוס עם שתיים או שלוש דלתות כך שהנוסעים לא צריכים לעמוד בתור כדי להיכנס או לצאת מהרכב. מיניבוסים צבועים בדרך כלל בצהוב, כתום או ירוק עם פס אדום לצד האוטובוס כדי לעזור לזהות אותם על הכביש. 

קצת על ההיסטוריה של מיניבוסים:

מיניבוס הוא סוג של אוטובוס ציבורי בעל קיבולת גדולה ומשמש בדרך כלל לתחבורה ציבורית. המונח מיניבוס מגיע מהמילה 'מינור' שפירושה קטן בגודלו. מיניבוס הוא בדרך כלל רכב נושא נוסעים עם הספק מנוע של פחות מ-12 כ"ס (8.8 קילוואט). מיניבוס עשוי להיות חד קומתי או דו קומתי, אך הוא יכול להיות גם מפרקי או כפול מפרקי. אורך המרכב עשוי להשתנות באופן משמעותי בהתאם ליצרן ולסוג המרכב של האוטובוס, בין חמישה לחמישה עשר מטרים (16 עד 49 רגל). בהתאם לדגם. המיניבוס הראשון תוכנן בשנת 1934 על ידי מהנדס בריטי, ראלף נגן ווינג. סוג האוטובוסים התפשט ברחבי אירופה והפך לפופולרי בקווי נסיעות בבריטניה, וכיום נפוץ ברחבי העולם.

לכמה אנשים מתאים המיניבוס?

מיניבוס הוא סוג של אוטובוס שמכיל בין 8 ל-16 אנשים. הוא משמש בדרך כלל לנסיעות למרחקים ארוכים, כגון נסיעות אוויריות, נסיעות באוטובוסים בין עירוניים או נסיעות רכבות למרחקים ארוכים. מיניבוס יכול לפעמים להתייחס גם לאוטובוס בית ספר, או לרכב המשמש להסעות נוסעים באזור עירוני, הסעות לחיילים, הסעות לאירועים ואפילו לצרכי טיולים או הסעות לשדה התעופה.

ליצירת קשר עם חברת הסעות >>>

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם