מהו חוסן נפשי? אדם חזק נפשית אם הוא מסוגל להתגבר על תחושות חוסר ההתאמה והספק העצמי שלו. זוהי תוצאה של היכולת של המוח לפתח מסלולים עצביים חדשים שניתן להשתמש בהם כאשר מתמודדים עם אתגר.

להתמודד עם כאב ואי הצלחה

חוסן נפשי הוא גם היכולת לעמוד בכאב של כישלון. זה לא רק כוח נפשי, אלא גם כוח פיזי. לא קל להיות מופנם ומוחצן בו זמנית. נדרש כוח נפשי כדי להיות מסוגל להתמודד עם שתי התכונות הללו היטב בו זמנית.

חוסן נפשי כתכונה אישית

לכולנו יש חוסן נפשי שונה. יש אנשים שהם יותר יצירתיים מאחרים, בעוד שחלקם יותר אנליטיים. אך זה לא זהה עם חוסן נפשי.  חשוב להבין שיש הבדל בין שני סוגי הכוח הנפשי הללו. מחקר שנערך לאחרונה על ידי חוקרים מאוניברסיטת קונטיקט ואוניברסיטת ונדרבילט הראה שלמופנמים יש יתרון בכל הנוגע לחוסן נפשי, מה שהופך אותם לטובים יותר ממוחצנים בהתמודדות עם מתח וחרדה. מופנמים נוטים יותר לרמה גבוהה של שליטה עצמית, המאפשרת להם לעמוד בפיתויים, להישאר ממוקדים במטרותיהם ולעבוד קשה במשך פרקי זמן ארוכים מבלי להרגיש עייפות או שחיקה. 

איך לשפר חוסן נפשי

מהו חוסן נפשי זה לא הדבר היחיד. חשוב להבין איך ניתן לשפר. חלק זה עוסק כיצד להשיג חוסן נפשי כדי להיות מסוגל לעשות מה שאתה רוצה. 

  1. מיקוד – בהשגת חוסן נפשי. 
  2. גמישות – גמישות במחשבה ובעשייה. 
  3. קבלת תמיכה – לא להסס להיעזר באחרים במידת הצורך. 
  4. קבלה עצמית – קבל את עצמך ואל תהיה קשוח מדי עם מי שאתה. 

לסיכום, היכולת להתמודד עם לחץ היא אחד הגורמים החשובים ביותר בבריאות הנפש. היכולת להתמודד עם לחץ היא תוצאה של מאפיינים אישיים וחוויות חיים.

מתעניינים בהדרכת הורים? היכנסו >>

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קייטרינג איכותי

ישנם גורמים רבים שקובעים את איכות הקייטרינג כמו האוכל והמשקאות, השירות, האווירה ועוד. ישנם גם סוגים רבים ושונים של שירותי קייטרינג המציעים מגוון רחב של

קרא עוד »

Office moving

There are a number of companies offering office moving services, but there is one that is special in that it has the best service and

קרא עוד »