מה ההבדל בין אגרוף קלאסי לאגרוף תאילנדי?

חלק זה יחקור את ההיסטוריה של האגרוף התאילנדי וכיצד הוא שונה מאיגרוף במדינות המערב, אגרוף קלאסי. איגרוף תאילנדי הוא סוג של לחימה קרבית שמקורה בתאילנד. זה ידוע גם בשם Muay Thai, שמתורגם ל"אגרוף תאילנדי". הספורט מקורו באמנויות הלחימה העתיקות של מואי בוראן אשר פותחה על ידי נזירים בודהיסטים במהלך ממלכת איוטאיה. הלוחמים לובשים כפפות ומכנסיים קצרים, ונלחמים בידיים וברגליים כדי להסב נזק ליריבם. החוקים שונים מאלה של אגרוף מערבי, עם סיבובים שנמשכים שתי דקות – במקום שלוש דקות – עם הפסקה של עשר שניות בין סיבוב לסיבוב, אך ללא נפילות או דרגות משקל ללוחמים.

קצת על אגרוף תאילנדי

ההיסטוריה של האיגרוף התאילנדי מתחילה בתקופה שבה תאילנד עדיין הייתה ידועה בשם סיאם. הוא נוצר על ידי קבוצת שומרים שהגנו על המלך מפני אויביו. הם כונו "מואי תאי" שפירושו "אגרוף תאילנדי". ב-1767 הוא הפך לספורט לאומי וב-1909 הוכר כספורט אולימפי. המייסד אינו ידוע אך יש אנשים המאמינים שהיה זה המלך ראמה החמישי שיצר את מואי תאי בשנת 1868. ישנם שלושה סוגים: מואי בוראן שפירושו "אגרוף עתיק", מואי קאו או "קיק איגרוף" ומואיי תאיבאה או "קרב אגרוף". ".

אגרוף קלאסי לעומת זה התאילנדי

איגרוף הוא ספורט הדורש כוח פיזי, סיבולת וקואורדינציה. זה גם ספורט קרבי שקיים כבר מאות שנים. איגרוף הוא אחד מענפי הספורט הפופולריים ביותר בתאילנד, כאשר מואי תאי הוא הספורט הלאומי.

Muay Thai (אגרוף תאילנדי) יכול להתחקות אחר מקורותיו לשדות קרב עתיקים. הכללים נקבעו בסוף המאה ה-18 תחת המלך ראמה החמישי כאשר זה הפך יותר לספורט צופים. החוקים פשוטים: כל סיבוב נמשך 3 דקות והם מתקיימים בזירת אגרוף בה יש חבלים שיעזרו להגן על לוחמים מנפילה מהזירה או להסתבך עליהם. המטרה של Muay Thai היא להפיל את היריב שלך עם אגרופים, בעיטות, מרפקים וברכיים או על ידי השלכתם על הכתף שלך על הגב על הרצפה. לוחמים לובשים כפפות, רפידות שוק וכוסות הגנה להגנה במהלך קרבות שיכולים להימשך עד חמישה סיבובים אם אין נוקאאוט או פסילה. למידע אודות אגרוף תאילנדי בתל אביב

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תמונות על בלוק – איך עושים את זה נכון
לפני שנים רבות, אורחים אשר היו רוצים ליהנות מתיעוד לאירוע בו הם נכחו, היו צריכים לבקש ממארגני האירוע...
קרא עוד »
אוג 31, 2021
גירושים חלקים: תובנות מומחים להצלחה
גירושין, על אף שהם מאתגרים, ניתנים לניהול יעיל עם הידע והגישה הנכונים. במאמר זה, נחקור היבטים חיוניים...
קרא עוד »
ינו 04, 2024
מה גורם לעיניים אדומות אצל כלבים?
כלבים הם בדיוק כמונו, הם יכולים לקבל גם עיניים אדומות. עם זאת, זה לא אירוע אקראי, ויש לזהות את הסיבה...
קרא עוד »
אפר 23, 2023