שוקולד לאפייה – איך לבחור שוקולד איכותי

אחד מהממתקים הפופולריים ביותר בעולם הוא שוקולד, אותו ממתק כהה עם הטעם הממכר שאף ילד או מבוגר יכול לעמוד בפניו. כיוון שמדובר על מאכל כל כך אהוב, הרי זה מתבקש שחומר גלם כזה יהיה בשימוש נרחב גם בעולמות האפייה – כי מי יכול לסרב לעוגה, עוגייה או מאפה נוטף שוקולד??

למרות ששוקולד הוא חומר גלם שניתן למצוא בכל מקום, חשוב לכל אופה לדעת כיצד למצוא שוקולד לאפייה שהוא איכותי בלבד כדי שתוצאת האפייה שתתקבל תהיה מושלמת. בשונה משוקולד שמיועד לאכילה כנשנוש מתוק, שוקולד לאפייה עובר תהליכים של חימום ו/או קירור ולכן חשוב להשתמש באפייה רק בשוקולד מובחר.

טיפים לבחירת שוקולד לאפייה שהוא איכותי

כדי שתוכלו לבחור את השוקולד האיכותי ביותר שישמש אתכם לאפייה, כדאי להכיר כמה טיפים שיסייעו לכם לזהות את השוקולד הטוב ביותר עבורכם:

  • רשימת רכיבים – הדבר הראשון שמומלץ לעשות הוא לעיין ברשימת הרכיבים של שקית/מארז השוקולד שמוצאים, כשרכיב כמו חמאה או עיסת שוקולד יעידו על שוקולד איכותי, במיוחד אם זהו הרכיב המרכזי במארז השוקולד הנבחר.
  • טעם – הטעם של שוקולד איכותי לא צריך להיות רק מתוק, אלא הטעם צריך להיות כמה שיותר חזק ומורגש לאורך זמן בפה.
  • צבע – גם צבע השוקולד מעיד על איכותו, כששוקולד בעל צבע אחיד ומבריק מצביע על שוקולד לאפייה שהוא איכותי.
  • מרקם – שוקולד איכותי צריך להתפצח בפה, ולא להשאיר מרקם שמנוני או גרגירי.

שוקולד מריר, חלב או לבן – איזה סוג עדיף יותר לאפייה?

בכל הקשור לשוקולד לאפייה, יש אינספור אפשרויות שאפשר ליצור איתו כדי להשיג קינוחים ומאפים מתוקים וטעימים. בשונה ממה שנהוג לחשוב, שוקולד לאפייה יכול להיות גם מסוג שוקולד חלב או לבן ולא רק שוקולד מריר – הכל תלוי בסוג העוגה/מאפה ובתוצאה שרוצים להשיג באפייה. למידע נוסף בנושא מוצרי אפייה

 

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם