האם כדאי להוציא לאור ספר באופן עצמאי?

הוצאה לאור

אם אתם מעוניינים בהוצאת ספר מפרי עטכם לאור – תוכלו לעשות זאת בכמה דרכים. אם אתם סופרים מוכרים או חוקרים בעלי שם, סביר להניח שיש לכם הצואה לאור קבועה אשר מפרסמת את כתביכם בקביעות. רוב האנשים אשר מעוניינים להוציא ספר אינם מוכרים לציבור ויצטרכו להחליט מהי הדרך הטובה ביותר מבחינתם. אם אתם אלמוניים, כנראה ששום הוצאה לאור לא תתעניין בטקסטים שלכם, אלא אם כן העורכים הספרותיים התלהבו מאוד מהטקסטים שכתבתם. במקרה כזה עליכם לקבל החלטה האם לגשת להוציא את הספר באופן עצמאי או לחכות שמישהו יתעניין בכתביכם ויסכים לשלם תמורתם או להתחלק אתכם בתמלוגים עתידיים לאחר השקעה של ההוצאה בהפקת הספר.

פעולת הוצאה לאור באופן עצמאי חוסכת לכם את ההסתמכות על הוצאת ספרים שתשקיע בכל מה שקשור להפקת הספר מהטקסט הגולמי. במקרה כזה אתם נוטלים על עצמכם אחריות כבדה וחייבים להיות מעורבים בכל שלבי ההפקה של הספר: הקלדה, עריכה, הגהה עימוד עיצוב, הדפסה וכריכה. מלאכה זו גוזלת זמן רב ואינה מתאימה לכל אחד. היא מועדה לאנשי מקצוע אשר אחראים ליצירת הספר. בהוצאה עצמית אתם נשארים עם מלוא הזכויות על הספר וחופשיים לעשות בו כרצונכם. ההכנסות מהמכירה הולכות לכיס שלכם. בקרה כזה תצטרכו ליחצן את הספר בעצמכם ולהיות אחראיים על הפצתו. אם מיועד בספרים ייעודיים לחברות מסחריות או מוסדות חינוך – לא תהיה לכם בעיה למסור את הספרים ליעד, אבל אם אתם מעוניינים שהקהל הרחב יכיר ויקרא אותם – תצטרכו לעבוד קשה ולעשות לספר יחסי ציבור. גם במקרה של הוצאה באופן עצמאי תזדקקו לשירותים טכניים ואת אלה תוכלו למצוא בהוצאות לאור קטנות אשר מעסיקות אנשי מקצוע ואחראיות לכל שלבי הביצוע החל מטקסט הגולמי ועד למוצר המוגמר. הפרסום יינתן בחינם ומחירי ההדפסה יהיו זולים באופן משמעותי לעומת אלה של לקוחות פרטיים. היעזרות בהוצאה לאור תבטיח לכם שהספר ייצא באופן עצמאי – כלומר הזכויות המלאות עליו יהיו שייכות רק לכם – אבל הביצוע יהיה מקצועי ומוקפד.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חדי קרן

למה חדי קרן כל כך אהובים

בשנים האחרונות ילדים רבים זה תתפלאו גם לא מעט מבוגרים אוהבים במיוחד את הדמות של חדי קרן. לכן אנו רואים כיום לא מעט תיקים, קלמרים,

קרא עוד »