איך תדעו שהמצבר הלך?

המצבר של האוטו, הוא למעשה הסוללה שמפעילה אותו, כאשר המצבר לא עובד, גם הרכב לא עובד. מצבר הוא חלק ברכב שמחליפים בכל כמה שנים, אבל לפעמים לפני שהמצבר הלך לאבדון אתם יכולים לחשוב שהוא הלך, אבל למעשה הוא רק רדום, אפשר להפעיל אותו מחדש.

כדי לבדוק ולוודא שהמצבר הלך, יש צורך לעשות בדיקה מקצועית וגם לבדוק האם זה הגיוני שהוא הלך. חברת מצברים בנס ציונה מחזיקים מצברים של חברות טובות יכולים להחזיק כמה שנים ואם עדיין הם לא עברו, יש מצב גדול שזו תקלה זמנית שאפשר לפתור.

אז איך יודעים שהמצבר הלך? הפתרון הפשוט הוא ללכת למוסך ולבדוק שם את המצבר. אולם חשוב להזהיר שיש מוסכים שגם עם המצבר רק חלש כבר יגידו לכם להחליף למרות שהם באמת יכולים לגרום לו לעבוד, אז שימו לב לנקודה הזו.

אבל אם אתם לא יודעים ולא בטוחים ואין לכם פנאי ללכת למוסך, מה בדיוק אתם יכולים לעשות? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

איך לדעת כשהמצבר נגמר?

ברכבים מדגמים חדשים יש לכם חיווט על כל דבר, ככה שאתם יכולים לדעת גם מה המצב של המצבר בגלל שזה מחובר למחשב של הרכב ויש נתונים עליו.

אולם גם אם הרכב שלכם אינו כה חדש, אתם יכולים לבדוק מה מצבו האמיתי של המצבר והאם המצבר נגמר . בדרך כלל, כאשר המצבר רק התרוקן, יכול להיות שבטעות השארתם מנורה דולקת או שיש לכם כל מיני גאדג'טים ברכב "שיושבים" על המצבר ומרוקנים אותו. אבל זה לא אומר שהוא לא עובד.

בשביל לבדוק את זה, אפשר לקחת כבלים ולנסות להניע את הרכב בעזרתם, אם המצבר שבק חיים לגמרי זה לא יעבוד, אם לא, הוא יתעורר לחיים.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חבילות שי

רבים מאתנו מכירים את הדילמה הזאת: אנחנו רוצים לשמח את האנשים האהובים עלינו עם מתנה מיוחדת, אך לא תמיד ברור לנו מה כדאי לקנות. אתם

קרא עוד »