מזג אוויר ברחובות

רחובות היא עיר שהתחילה בתור מושבה הממוקמת בשפלה. היא ממוקמת באיזור הדרומי של מישור החוף בסמוך להרי השפלה הנמוכים. היא נהנית מהלחות המגיעה מהים על אף שהיא לא סופגת את מירב הלחות בחודשי הקיץ החמים באקלים הישראלי. 

רחובות לא נודעה במגדלי הענק שלה, מה שבאופן טבעי מאפשר לה לקבל מנות חשובות של בריזה ורוחות לאורך שעות היום. מזג האוויר ברחובות דומה לזה של ערי המרכז הגדולות במדינת ישראל. 

מזג האוויר ברחובות כחלק מהאקלים הארץ ישראלי 

האקלים הארץ ישראלי הוא אקלים ים תיכוני המאופיין בימים רבים של שמש ומידות חום העולות על עשרים מעלות בחלקים רבים של חודשי השנה כך גם מזג אוויר ברחובות. בחודשי האביב ניתן להבחין בפריחה הנפלאה הממלאה את השדות הצמודים לעיירה הקטנה. זאת משום ששפלת יהודה מוכרת בהיותה מוקד לפריחה רבת עוצמה המתחדשת בכל שנה מחדש אחרי ימי הגשם. כמו יתר הערים המרכזיות במישור החוף, גם בעיירה רחובות עלולות להיגרם הצפות, זאת בשל שינויי האקלים שמביאים איתם מטחים של גשם עז המוכר לרבים מתושבי המרכז. 

משקעים לאורך חודשי החורף והטמפרטורה הממוצעת

לאורך חודשי החורף מידת המשקעים הממוצעת היא של 140 מ"מ ליום בעוד בחודשי הקיץ אנחנו מדברים על טמפרטורה שיכולה לעלות באופן חד עד לשלושים מעלות וללא כל משקעים. כאמור, מדובר על שער הכניסה לחלק הדרומי של מישור החוף, מה שכמובן משפיע באופן דרמטי על האקלים של העיר. 

אין הבדלים חדים בין שעות הבוקר לשעות הערב

היתרון של מזג אוויר בעיר רחובות בדומה לערים הנוספות באזור המרכז זו העובדה כי אין הבדלים דרמטיים בין שעות הלילה ושעות היום. כך שניתן ללכת בלבוש דומה לאורך שעות היום גם אם אתם יוצאים ליום ארוך באופן יחסי.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם