כיצד לטפל בקקטוסים ובסוקולנטים

קקטוסים וסוקולנטים הם כיום צמח בית נפוץ מאוד וטיפול בקקטוסים ובסוקולנטים שלך חשוב. הם מגיעים במגוון עצום של צורות וגדלים מהקטן ועד הגדול. קקטוסים וסוקולנטים נכנסים לאותה קבוצה מכיוון שלשניהם יש מאפיינים, כלומר הם יכולים לשרוד בסביבות צחיחות.

בית הגידול המקומי של רוב הקקטוסים והסוקולנטים הוא מדבר. לכן, הם יגדלו הכי טוב בהרבה אור, ניקוז טוב, טמפרטורות גבוהות ולחות נמוכה. עם זאת, ישנם כמה קקטוסים וסוקולנטים, כמו Schlumbergera, שיש להם סביבה מקומית של יער גשם ולכן מעדיפים חצי צל ולחים.

כדי לטפל בקקטוסים, עדיף לנסות לשחזר את בית הגידול הטבעי שלהם. להלן הדברים העיקריים שעליך לקחת בחשבון בעת ​​טיפול בקקטוסים ובסוקולנטים שלך.

אור, טמפרטורה ואוורור

קקטוסים וסוקולנטים משגשגים עם מקורות אור טובים, ועדיף למקם קקטוסים וסוקולנטים במקום מואר. מיקום הפונה דרומה יספק אור שמש טוב. עם זאת, היזהר לא לשים אותם באור שמש ישיר מכיוון שהאור העז יכול לגרום לצמחים לקבל צבע צהוב. האור האופטימלי תלוי במגוון הקקטוסים והסוקולנטים שאתה מגדל. לדוגמה, אפיפיטים הגדלים ביער, כגון Rhipsalis, זקוקים לחצי צל, אבל Echeveria זקוק לאור בהיר.

במהלך חודשי הסתיו והחורף, עדיף לשמור על הצמחים קרירים בלילה עם טמפרטורות של סביב 8 מעלות צלזיוס עד 10 מעלות צלזיוס. באביב ובקיץ הצמחים זקוקים לאוורור טוב, אך ישרדו בטמפרטורות גבוהות.

קוֹמפּוֹסט

קומפוסט מתנקז חופשי, כגון קקטוסים ווסטלנד ותערובת עציצים הוא קומפוסט טוב לשימוש, מכיוון שהוא הוסיף רצועה וחול לניקוז אופטימלי. הוא מכיל גם את הרמה הנכונה של חומרים מזינים עבור הקקטוסים והסוקולנטים שלך.

 

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

קניית מנויים ליוטיוב

קניית מנויים ליוטיוב היא טרנד חדש בתחום השיווק הדיגיטלי. זוהי אחת הדרכים הפופולריות ביותר לפרסם ביוטיוב והיא עוזרת לחברות להגיע לקהל היעד שלהן. עם למעלה

קרא עוד »

מופע אש

אש תמיד הייתה חלק נכבד בחייה של האנושות, איתה אפשר להתחמם, להכין אוכל ולהיות באור גם כאשר מחשיך. עם השנים התקדמה האנושות אל שימוש בחשמל,

קרא עוד »