מנאייכ – הסדרה שהבטיחה וקיימה

במשך שנים רבות, היה נהוג לחשוב שקשה מאוד לייצר סדרות טלוויזיה ישראלית ברמה גבוהה. בשנים האחרונות אנחנו מגלים שזה לא נכון, ישנן לא מעט סדרות באיכות מאוד גבוהה. במשך הרבה שנים, היה נהוג לומר שקשה לייצר סדרה חברתית פוליטית שיוצאת נגד המערכת ועדיין תעורר עניין בציבור, המבקש להתרחק מסיפורים כאלו. בשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא שורה של סדרות שעוסקות בכך ויוצרות עניין ומושכות קהל צופים נאמן. 

כמו כן, הרבה פעמים מבקרים ואנשים שעוסקים בטלוויזיה וקולנוע, סברו שאמנים, בפרט סטנדאפיסטים, מתקשים לשחק דמויות רציניות איכותיות, דמויות שאמורות לשחק דרמה. שלום אסייג בסדרה מנאייכ הצליח להפריך את הטענה הזאת, בדיוק כפי שהסדרה עצמה הצליחה להפריך את שתי הטענות הראשונות.

על העונה הראשונה של מאנייכ נכתב במגוון מגזיני קולנוע כמו למשל באתר 100 בקולנוע, היא עוררה עניין רב מהתחלה, משכה אליה קהל צופים גדול אשר חיכה מדי שבוע לפרק הבא, וכשהסתיימה העונה הראשונה, חיכו לעונה השנייה בשביל לראות מה עלה בגורלן של הדמויות, איזי, טל, ברק, דודו וכל השאר. 

במה עוסקת הסדרה?

כל מי שמכיר את הז'רגון המשטרתי, יודע שמנאייכ זה שם קוד גם לשוטרים, אך בפרט למלשינים מתוך המערכת. הסדרה עוסקת שוטר במח"ש, אשר עם הזמן מוצא את עצמו נאלץ לחקור את חברו הטוב אשר מפקד על תחנת משטרה בראשון לציון וכן את המנטור והמפקד של שניהם, אשר מועמד להיות מפכ"ל. 

הסדרה מנאייכ באה להראות את הקשר שבין העולם התחתון למשטרה, את עומק השחיתות בו שוחה הארגון, ועד כמה קשה לאנשים טובים מתוך המערכת לשפר את המצב. הסדרה הצליחה לעורר עניין ציבורי, לא רק בזכות הדמויות ויכולות המשחק של השחקנים השונים, אלא גם בזכות הסיפור המעניין והתהייה, כמה מזה דומה למצב במציאות.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

אביזרים להכנת פיצה

פיצה היא אחת המנות הפופולריות ביותר בעולם. זוהי ארוחה טעימה שאפשר להכין בבית. היא קל להכנה, ואתם יכולים לקבל אותה עם הרבה תוספות שונות. אם

קרא עוד »

השכרת במות לאירועים

אירועים רבים מצריכים הקמת במה שבה יופיעו אמנים, זמרים, להקות או אנשים יישאו נאומים, יקיימו טקסים ועוד. הקמת הבמות לאירועים תיעשה על ידי חברה חיצונית

קרא עוד »