היתר בנייה ללא תוספת שטח – מי מתעסק ואיך להתחיל לקבלת ההיתר

על מנת לעמוד בדרישות החוק ולא להסתבך, כל תוספת בניה או שינויים משמעותיים במבנה קיים מחייבים קבלת היתר. אולם, ישנן הקלות כאשר נדרש היתר בנייה ללא תוספת שטח, וזאת לעומת היתר שמאפשר בניה תוך הגדלת השטח הבנוי. נסביר מי מתעסק עם היתר בנייה ללא תוספת שטח ומה צריך להביא בחשבון. 

מי יכול לדאוג לנו לקבלת היתר ולמה זה חשוב

בהתאם לחוק התכנון והבניה, אפילו שינויים מסוימים במעטפת המבנה, לא בניית חדרים נוספים או תוספות, מחייבים היתר. ביצוע שינויים במבנה, ללא הגשת תוכנית וללא קבלת היתר, מוביל להטלת קנסות גבוהים. אגב, נכס שבוצעו בו שינויים והללו לא התגלו, זה עדיין לא יעזור. ברגע שמוכרים את הנכס הרשות המקומית תוכל למנוע זאת בשל כך שבוצעו פעולות ללא היתר. לצורך קבלת היתר בנייה ללא תוספת שטח צריך לפנות להנדסאי אדריכלות או אדריכל. חשוב לבחור גורם בעל ניסיון וידע, מה שיכול לקצר מאוד את פרק הזמן של הטיפול. כאשר ההיתר לא נועד להוספת שטח בנוי, קבלת האישור אורכת לרוב מספר שבועות (עד פחות מחצי שנה). 

מדוע נדרש ליווי של איש מקצוע 

אדריכלים והנדסאי אדריכלות מתעסקים עם הוצאת היתרים עבור לקוחותיהם, מפני שיש צורך בידע רב לגבי אופן התנהלות וועדות התכנון והבניה. נדרשת עמידה בכללים של כיבוי אש, טיפול במפות מדידה, התאמה לתוכנית בניין עיר (תב"ע) ועוד. הבשורות הטובות הן שכאשר לא מתוכננת הוספת שטח, הבירוקרטיה יורדת, אין צורך במעורבות של רשות מקרקעי ישראל והתהליך זול יותר. לאחר הכנת תוכנית אדריכלית ניתן לעיתים לבקש הקלות שונות שמקצרות את ההליך. למידע פרטני בנושא – פנו אלינו, שתוכלו לבנות בשקט. מידע נוסף באתר https://www.lb-arc.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיפים חשובים כשמגישים תביעת אובדן כושר עבודה
לא יודעים איך לפעול כדי להגיש תביעת אובדן כושר עבודה? על מנת לעשות את זה בצורה מוצלחת, יהיה עליכם...
קרא עוד »
מאי 12, 2022
תעשיית הבירה המקומית פורחת
לא הרבה יודעים אבל בירה היא אחת המשקאות היותר קדמוניים בעולם שלנו. מעבר לעובדה זו, היא לעיתים גם...
קרא עוד »
נוב 29, 2019
עגילי יהלום, למי הם מתאימים?
כשזה מגיע לאלגנטיות נצחית וסגנון מעודן, מעט אביזרים יכולים להתחרות ביופי ובפיתוי של עגילי יהלומים....
קרא עוד »
יונ 11, 2023