היתר בנייה ללא תוספת שטח – מי מתעסק ואיך להתחיל לקבלת ההיתר

על מנת לעמוד בדרישות החוק ולא להסתבך, כל תוספת בניה או שינויים משמעותיים במבנה קיים מחייבים קבלת היתר. אולם, ישנן הקלות כאשר נדרש היתר בנייה ללא תוספת שטח, וזאת לעומת היתר שמאפשר בניה תוך הגדלת השטח הבנוי. נסביר מי מתעסק עם היתר בנייה ללא תוספת שטח ומה צריך להביא בחשבון. 

מי יכול לדאוג לנו לקבלת היתר ולמה זה חשוב

בהתאם לחוק התכנון והבניה, אפילו שינויים מסוימים במעטפת המבנה, לא בניית חדרים נוספים או תוספות, מחייבים היתר. ביצוע שינויים במבנה, ללא הגשת תוכנית וללא קבלת היתר, מוביל להטלת קנסות גבוהים. אגב, נכס שבוצעו בו שינויים והללו לא התגלו, זה עדיין לא יעזור. ברגע שמוכרים את הנכס הרשות המקומית תוכל למנוע זאת בשל כך שבוצעו פעולות ללא היתר. לצורך קבלת היתר בנייה ללא תוספת שטח צריך לפנות להנדסאי אדריכלות או אדריכל. חשוב לבחור גורם בעל ניסיון וידע, מה שיכול לקצר מאוד את פרק הזמן של הטיפול. כאשר ההיתר לא נועד להוספת שטח בנוי, קבלת האישור אורכת לרוב מספר שבועות (עד פחות מחצי שנה). 

מדוע נדרש ליווי של איש מקצוע 

אדריכלים והנדסאי אדריכלות מתעסקים עם הוצאת היתרים עבור לקוחותיהם, מפני שיש צורך בידע רב לגבי אופן התנהלות וועדות התכנון והבניה. נדרשת עמידה בכללים של כיבוי אש, טיפול במפות מדידה, התאמה לתוכנית בניין עיר (תב"ע) ועוד. הבשורות הטובות הן שכאשר לא מתוכננת הוספת שטח, הבירוקרטיה יורדת, אין צורך במעורבות של רשות מקרקעי ישראל והתהליך זול יותר. לאחר הכנת תוכנית אדריכלית ניתן לעיתים לבקש הקלות שונות שמקצרות את ההליך. למידע פרטני בנושא – פנו אלינו, שתוכלו לבנות בשקט. מידע נוסף באתר https://www.lb-arc.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך לבחור קאברים לשירים?
כשאתה מחליט באילו עטיפות שירים לבחור, הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הוא הטעם האישי שלך במוזיקה. קח קצת...
קרא עוד »
יונ 28, 2023
4 אטרקציות מגניבות לחתונה
אם אתם מחפשים לשדרג את החתונה עם כמה אביזרים פשוטים שיוסיפו המון צבע וטאץ' לחתונה שלכם – אתם יכולים...
קרא עוד »
אפר 26, 2021
פתיחת סודות חבילות הקפה: 4-8 תובנות חובה לדעת
כידען לא מדובר בעולם הקפה, אני כאן כדי לפענח את התעלומות החבויות בתחום הרגיל לכאורה של חבילות קפה....
קרא עוד »
ספט 12, 2023