שיעורים בגיטרה – מה חשוב לדעת לפני שמתחילים ללמוד

שיעורים בגיטרה

החל משנות החמישים-שישים, גיטרה הפכה להיות מכלי נגינה סטנדרטי לכלי בעל חשיבות חברתית, לא רק במובן הרחב אלא גם במובנים יותר צרים. דרך הגיטרה אפשר לייצר חברויות, אפשר להכיר אנשים, לא פעם בנים מבקשים להרשים בנות דרך נגינה על גיטרה, וכמובן שהגיטרה גם משמשת כלי מוביל עבור לא מעט יוצרים, עוד לפני שהם הפכו להיות מפורסמים. 

על מנת לנגן על גיטרה בצורה נכונה ויפה, אזי שיש צורך ללמוד לנגן באופן מקצועי. לשם כך בדיוק אנחנו יכולים לפנות אל מורה מקצועי שילמד אותנו. ישנם מורים שמתמחים בהוראה על גיטרה, בזכות העובדה שהם עסקו בנגינה, בין אם זה בהרכבים מוזיקליים, אולפני הקלטות או במקומות אחרים. מורים רבים גם למדו מוזיקה באקדמיה ובמקומות אחרים, ומשתמשים בידע שעומד לרשותם על מנת ללמד תלמידים צעירים. 

לפני שאנחנו נסביר מה צריך לדעת על שיעורים בגיטרה, חשוב לומר, בכל גיל אפשר ללמוד לנגן. מילדות ועד זקנה. לגיטרה אין גיל ואין גבול. 

מה צריך לדעת על שיעורי גיטרה

ראשית, בדרך כלל מתחילים ללמוד על גיטרה קלאסית, ורק בשלבים מאוחרים יותר עוברים לנגן בגיטרה חשמלית. ההסבר הוא גם כלכלי, גיטרה קלאסית עולה הרבה פחות, וכן גיטרה קלאסית היא הבסיס עליו מנגנים יצירות מוזיקה שונות. 

שנית, תחילה בעת לימודי מוזיקה לומדים תווים ורק לאחר מכן בשלבים מתקדמים יותר לומדים אקורדים. זה השלב המורכב והמסובך יותר, אשר על בסיסו אפשר ללמוד לנגן יצירות ומי שמבין אותו לעומק, יכול גם לבנות יצירות משלו. 

שלישית, שיעורי גיטרה טובים ככל שיהיו, אינם מספיקים אם לא מתרגלים את החומר בבית ומתאמנים על נגינה במשך כמה שעות כל יום. אחרת אפשר לשכוח את מה שלמדנו בשיעור.

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

ערב בירה ונשירה

ערב בירה ונשירה – כל מה שצריך לדעת

אחת מהחוויות הישראליות המהנות ביותר מורכבת משילוב של שירה בציבור ובירה איכותית. אם גם אתם מעוניינים ליהנות בערבי הקיץ החמימים משילוב שעיקרו טעם מוזיקלי איכותי,

קרא עוד »