מהו הסכם מייסדים ומי מכין אותו? 

הסכם מייסדים הוא חוזה המפרט את תנאי הקמת החברה. הוא נוצר בדרך כלל על ידי מייסדי החברה, וכולל כל תנאי הקשור לבעלות על הון ושליטה בחברה.

המייסד עשוי להכין הסכם ייסוד אם הוא לא בטוח כיצד לנסח אותו בעצמו או אם הוא רוצה להבטיח שלא יהיו הפתעות בכל הנוגע למי הבעלים של מה בחברה.אז הוא יכול לפנות אל עורך דין או בעל מקצוע משפטי אחר.

הסכם מייסדים הוא חוזה הקובע את תנאי הקשר העסקי בין שני צדדים או יותר. ניתן להשתמש בו כדי לקבוע את תנאי הסכם לייסוד משותף, וכן לקביעת הזכויות והחובות של כל צד ביחס לשני. הוא נוצר, כאמור, על ידי צד אחד (המייסד) וחתום על ידי כל שאר הצדדים (מייסדים משותפים). עליו להכיל תיאור של מה יתרום כל צד, כיצד יתרום אותו, אילו זכויות יהיו לו, אילו חובות עליהם לבצע וכיצד מעריכים את תרומתו.הוא מסמך המפרט את הכללים כיצד תפעל חברה. הוא כולל את שם החברה, מטרתה וכיצד תטופל הבעלות על החברה.

מה ההסכם מכיל ולמה חשוב לחתום עליו? 

הסכם מייסדים הוא חוזה בין מייסדי חברה. הוא מפרט את התנאים וההתניות של ההקמה, כולל מי מקבל אילו מניות, כמה הון מחזיק כל אדם וכמה כסף יש לכל אדם להשקיע.

חשוב שיהיה הסכם מייסדים לפני שתתחיל את החברה שלך. זה יעזור להגן על כל המעורבים מכל נסיבות בלתי צפויות שעלולות להתעורר בשלבים הראשונים של הפיתוח של החברה שלך.

אילו דברים אמורים להיות מצוינים בהסכם?

שם החברה

כתובת החברה

תאריך הקמת החברה

בעלות על מניות החברה

תרומות הון ממייסדים משותפים

זכויות קניין רוחני. מידע נוסף באתר https://avivilaw.co.il/

אם אהבתם את המאמר שתפו אותו ברשתות החברתיות

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם